На аукціон виставили 54-сторінкові нотатки Ейнштейна щодо теорії відносності

Аукціонний дім Christieʼs виставив на торги рукописні нотатки фізика Альберта Ейнштейна щодо теорії відносності.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Це, без сумніву, найцінніший рукопис Ейнштейна, який колись виставлявся на аукціоні. Наукові документи Ейнштейна до 1919 року в цілому вкрай рідкісні", — сказали у Christieʼs і очікують отримати за рукопис від €12 до 13 мільйонів.

Naked Science пояснює, що 54-сторінковий манускрипт містить записи ранньої версії рівнянь гравітаційного поля, що стали основою Загальної теорії відносності. Обчислення у документі серед іншого присвячені пояснення аномалії орбіти Меркурія.

Документ був написаний від руки у 1913 та 1914 роках у швейцарському місті Цюріху Ейнштейном та його колегою та довіреною особою Мішель Бессо (швейцарський інженер). Christieʼs сказав, що рукопис був збережений для нащадків завдяки Бессо, взагалі факт збереження документу називають "майже дивом", оскільки Ейнштейн навряд чи втримався б за те, що він вважав за простий робочий документ.


Ейнштейн помер у 1955 році у віці 76 років, і його вважали одним із найбільших фізиків-теоретиків усіх часів. Його теорії відносності зробили революцію у фізиці, представивши нові способи поглянути на рух обʼєктів у просторі та часі. У 1921 році Ейнштейн отримав Нобелівську премію з фізики.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.