У Британії пограбували галерею Оксфордського університету. ФОТО

Невідомі проникли в галерею Крайст-Черч при Оксфордському університеті й викрали три картини XVI і XVII століть. Сумарна вартість картин становить близько £ 10 мільйонів ($ 12,3 мільйона).

Про це повідомляє "Український дощ" із посиланням на The Guardian.

 

Зловмисники викрали полотна "Солдат верхи на коні" Антоніса Ван Дейка (1616), "Скелясте узбережжя" Сальватора Рози (кінець 1640-х років) і "Хлопчик П'є" Аннібале Карраччі (приблизно 1580 р.).

"Солдат верхи на коні" Антоніса Ван Дейка
Фото: Thames Valley Police / Christ Church Picture Gallery

Місцева поліція повідомляє, що викрадачів наразі не ідентифікували й не знайшли, тому правоохоронці просять усіх, хто володіє інформацією про картини, зв'язатися з ними.

The Guardian повідомляє, що 1765 року генерал Джон Гіз передав свою колекцію із 200 картин і двох тисяч малюнків коледжу Крайст-Черч, у якому колись навчався.

"Скелясте узбережжя" Сальватора Рози
Фото: Thames Valley Police / Christ Church Picture Gallery

Пожертвування дало змогу студентам коледжу ознайомлюватися з творами мистецтва без необхідності подорожувати в Італію чи відвідувати будинки багатих землевласників, де в той час зберігалася більша частина картин.

"Хлопчик П'є" Аннібале Карраччі
Фото: Thames Valley Police / Christ Church Picture Gallery

Крадіжка стала не першою сумною подією в коледжі протягом останнього часу. 14 березня працівники дізналися, що з винної колекції загадковим чином зникли дві пляшки вина вартістю в тисячу і дві тисячі фунтів.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.