Вийшов трейлер стрічки “Вусатий Фанк” про українські гурти 70-х. ВІДЕО

Компанія “Т.Т.М.” випустила офіційний трейлер документального фільму “Вусатий Фанк” Mustache Funk – історію про мелодії і ритми української естради початку 1970-их.

Про це повідомляється на сторінці фільму у Facebook.

 

"Початок 70-их. Золота епоха нашої популярної музики. Сотні пісень неймовірної краси. Модний саунд. Футуристичні костюми...

Як же виникла ціла музична сцена, абсолютна оригінальна, своя за звуком і філософією, а з другого боку — цілком синхронізована з глобальними музичними трендами?.. "Смерічка", "Березень", "Дзвони", "Водограй", "Мрія", "Світязь", "Жива вода", "Беркут", "Візерунки шляхів", "Музики", "Кобза", "Арніка" і сотні інших ансамблів у майже кожному українському містечку", - розповідають автори фільму.

Режисер стрічки – Олександр Ковш. Автор сценарію – Віталій Бардецький. Оператор – Сергій Міщенко. Продюсер — Андрій Границя.

Фільм знято за підтримки Держкіно та Міністерства культури.

Компанія "Т.Т.М." представила завершений виробництвом фільм "Вусатий Фанк" Державному агентству з питань кіно наприкінці жовтня 2019 року.

Проєкт кінодослідження "Вусатий Фанк" став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 722 тис. 970 грн, що становить загальну вартість виробництва.

Наприкінці шістдесятих років минулого століття, після періоду "відлиги", в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп.

Вони отримали назву ВІА – "вокально-інструментальні ансамблі". Наступне десятиліття стало "золотою" епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського "вусатого фанку", який не втратив актуальності й досі.

Реліз стрічки запланований на 2020-ий рік.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.