Створено англомовний ютуб-канал про історію України

Історик та журналіст Едуард Андрющенко створив ютуб-канал KGB files для англомовної аудиторії

На ютубі появився канал англійською мовою про історію України радянської доби.

Едуард Андрющенко – дослідник архівів радянських спецслужб розповідає:

"Вже майже 2 роки я регулярно буваю в архіві СБУ, знаходжу там різні історії та пишу про них статті. За цей час накопичилася чимала кількість сканів та фото документів, десятки тисяч файлів.

Там є безліч історій, які не тягнуть на окрему статтю, але якими все одно кортить поділитися з людьми.

Спочатку я викладав документи у фб, потім торік завів телеграм, який несподівано для мене непогано розкрутився".

Телеграмканал KGB files має версії українською та російською мовами. Його сукупно читають понад 11 тисячі підписників.

"Потім помітив, що інтерес до радянських спецслужб та їхніх архівів є і в західної аудиторії. А от тематичного продукту англійською мовою, зокрема на тому ж ютубі, мало.

І подумав - чому б не спробувати розповідати ці історії у форматі відеоблогу англійською?" - говорить автор ютуб-каналу.

Перше відео на каналі уже готове. Тривають зйомки другого відео – про Чорнобиль.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.