У США пошкоджено кілька памʼятників Колумбу

Протестувальники зносять пам'ятники першовідкривачу Америки Христофору Колумбу у різних містах США. З'явилися повідомлення про повалення Колумба у Річмонді (штат Вірджинія) і пошкодженні пам'ятника у Бостоні (Массачуссетс)

 

У Бостоні учасники протестів проти вбивства темношкірого Джорджа Флойда поліцейським, відламали голову статуї Христофора Колумба, мореплавця з Генуї, який відкрив Американський континент у 1451 році.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на CBC Boston.

"Вночі зі статуї Христофора Колумба у Бостоні знесли голову", - йдеться у повідомленні

Також вночі, у місті Річмонд, що в штаті Вірджинія, учасники мітингів повалили статую мореплавця з Генуї й викинули її у річку.

Як повідомляє Голос Америки, спадщина Колумба у США тривалий час є предметом дискусії. День Колумба є федеральним святом, яке відзначається у жовтні. Водночас у багатьох регіонах та містах від свята відмовились і відзначають День корінних народів. Це є наслідком уваги до втрат та смертей, які корінним народам Америки принесли колонізація.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.