Будинок Курта Кобейна визнали історичною пам'яткою

У США Департамент археології та охорони пам'яток старовини визнав пам'яткою культури будинок в штаті Вашингтон, в якому виріс лідер рок-групи Nirvana Курт Кобейн

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NY Post.

 

Невеликий будинок в Абердіні площею 140 кв.м став офіційною пам'яткою, яка має культурне значення, і з часом тут будуть влаштовувати екскурсії. Кобейн жив там з 1968 по 1984 рік.

Новий власник будинку Лі Бекон сказав, що його плани з відтворення будинку і повернення його в первозданний вінтажний стан виконані на 90-95%.

Будинок не може стати постійним музеєм, але Бекон вивчає способи вже найближчої весни відкрити його для періодичних приватних екскурсій.

Також планується встановити на фасаді будинку меморіальну дошку, яка вже майже готова.

Бекон і його дружина Даніель купили будинок у сім'ї Кобейн у 2018 році за $225 тисяч.

Довідково: Курт Кобейн - американський співак, вокаліст і гітарист рок-групи Nirvana. Він застрелився 5 квітня 1994 року. У 2003-му журнал Rolling Stone помістив Кобейна на 12-е місце в списку "100 найкращих гітаристів усіх часів".

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.