Будинок Курта Кобейна визнали історичною пам'яткою

У США Департамент археології та охорони пам'яток старовини визнав пам'яткою культури будинок в штаті Вашингтон, в якому виріс лідер рок-групи Nirvana Курт Кобейн

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NY Post.

 

Невеликий будинок в Абердіні площею 140 кв.м став офіційною пам'яткою, яка має культурне значення, і з часом тут будуть влаштовувати екскурсії. Кобейн жив там з 1968 по 1984 рік.

Новий власник будинку Лі Бекон сказав, що його плани з відтворення будинку і повернення його в первозданний вінтажний стан виконані на 90-95%.

Будинок не може стати постійним музеєм, але Бекон вивчає способи вже найближчої весни відкрити його для періодичних приватних екскурсій.

Також планується встановити на фасаді будинку меморіальну дошку, яка вже майже готова.

Бекон і його дружина Даніель купили будинок у сім'ї Кобейн у 2018 році за $225 тисяч.

Довідково: Курт Кобейн - американський співак, вокаліст і гітарист рок-групи Nirvana. Він застрелився 5 квітня 1994 року. У 2003-му журнал Rolling Stone помістив Кобейна на 12-е місце в списку "100 найкращих гітаристів усіх часів".

У широкому шпагаті. Дипломатія "Одноденної держави"

Гітлер спростував заяви, згідно якими він був, начебто, вплутаний в українські справи: "Якщо я б був пов'язаний з українцями та їхніми політичними планами, то у Відні не проголошував б арбітражного рішення, яке зробило Карпатську Україну нежиттєздатною".

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.