У Румунії знайшли вкрадені з Британії перші видання Галілея та Ньютона

Близько 200 цінних старовинних книг вартістю в 3,2 мільйона доларів, які були вкрадені зі складу в Лондоні, виявили під підлогою будинку в одному з румунських сіл.

Про це повідомляє BBC.

 
Фото: METROPOLITAN POLICE

Партію викрадених раритетів було знайдено поліцейськими під час обшуку в одному з сільських будинків у повіті Нямц на північному сході Румунії цієї середи, 16 вересня.

Серед виявлених стародруків є зокрема перші видання Галілея та Ньютона.

Зазначається, що колекція книг були викрадена злодіями в січні 2017 року: злочинці прорізали отвори в даху сховища неподалік лондонського аеропорту Хітроу та проникли всередину. Скандальна крадіжка сталася перед тим, як книги мали були перевезені на спеціальний аукціон до США.

Крадії були ідентифіковані як члени румунського кримінального угруповання. Ця банда відповідальна за серію високовартісних крадіжок на території Об'єднаного Королівства.

Виявити викрадені книги, як повідомляється, допомогли 45 попередніх обшуків у Великій Британії, Румунії та Італії влітку 2019 року.

Наразі 13 осіб обвинувачено у цій справі, 12 із яких уже визнали вину.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.