У Лондоні знайшли сотні монет залізної доби

Археологи, що проводили розкопки на місці будівництва шосе в районі Хіллінгдон в Західному Лондоні, виявили скарб із понад 300 рідкісних монет пізньої залізної доби

Хіллінгдонський скарб був знайдений після того, як під час зливи оголилася ділянка грунту зеленого кольору, що вказувало на присутність окисленого металу.

 

При огляді було виявлено тонкі металеві диски, втоплені в грунті, які виявилися потінами часів 1 століття до нашої ери.

Потіни — це монети, виготовлені з суміші міді, олова і свинцю, відлиті в Британії, але вони копіюють більш ранню кельтську монету, викарбувану 2175 років тому на території сучасного Марселя.

Вони приблизно 1,2 дюйма в діаметрі. На аверсі зображено стилізований профіль Аполлона, звернений вліво. Реверс — бик, атакуючий вправо.

Монети відправлені в лабораторію для очищення, консервації та оцінки стану. Вони будуть проаналізовані експертами, щоб більше дізнатися про їх походження. Про знахідку було повідомлено місцевим коронерам, щоб почати процес визначення того, чи можна вважати їх "скарбом" за британським законодавством.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників