Вийшов друком "Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу"

"Календар знаменних та пам'ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу" підготовленого та виданого Благодійною організацією «Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш" (БО "ККСЦ "Куреш")

Про це повідомив очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Заради об'єктивності зауважу, що в тому чи іншому вигляді Календарі пам'ятних і знаменних дат з історії Криму та кримськотатарського народу складалися і раніше. Наприклад, Кримськотатарською республіканською бібліотекою імені Ісмаїла Гаспринського. Однак такі календарі ніколи не видавалися окремим виданням і мали задовольняти потреби установ відомства, яке ініціювало підготовку такого Календаря. У нашому випадку, укладачі провели колосальну роботу з виявлення, складання та уніфікації інформації, яка згодом увійшла до Календарю", - написав на своїй фейсбук-сторінці Рефат Чубаров.

"Календар знаменних та пам'ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу" підготувала та видала Благодійна організація "Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш" (БО "ККСЦ "Куреш"). Автори видання зібрали та описати знаменні події та постаті, які внесли свій вклад у розвиток науки, культури, політики, військової справи, спорту, музики і національно-визвольного руху кримських татар, а також події, які відбулися на території Криму або пов'язані з ним.

Тираж - 700 примірників. Видання планують розповсюдити серед цільової аудиторії – бібліотек, університетів, органів влади. 

Електронну версію Календаря також розмістили на на сайті БО "ККСЦ "Куреш", за допомогою якого кожен може долучатися до історії Криму та корінного кримськотатарського народу. 

 

Теми

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.

Російська православна церква і КДБ: факти

Існує думка, що нинішні проблеми в Російської православної церкви пов'язані винятково ключно з особистістю її патріарха Кирила Гундяєва, і якщо його не стане, то все у Московському патріархаті може змінитися на краще. Однак, чи це дійсно так? Чи справді проблеми цілої системи зосереджені в одній людині? Очевидно, що РПЦ переживає глибоку кризу. Але якими є її суть і причини?

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.