У Чехії відбудеться фотовиставка «Україна. 30 років свободи»

Посольством України в Чехії запросило на відкриття фотовиставки «Україна. 30 років свободи», присвяченій 30-й річниці незалежності України.

Про це повідомляється на сторінці події у Фейсбуці.

 

"На фотографіях, ретельно відібраних нами у співпраці з нашими партнерами, зафіксовані найважливіші віхи новітньої історії нашої країни. Вони нагадають моменти радості, гордості та перемог, але також смутку і втрат, які українці прожили за тридцять років з часу відновлення незалежності України, розкажуть про доленосні події, які згуртували наш народ і сформували нашу державу", – йдеться в повідомленні.

 

Виставка буде розміщена на пішохідній зоні вулиці На Пршікопі, поряд з будинками № 6 – 8 та виходом зі станції метра "Мустек".

Символічне відкриття відбудеться у суботу, 14 серпня, о 13.00. Виставка триватиме до 30 серпня.

У підготовці виставки були використані документальні фотографії агентств Укрінформ і ČTK, фотобанку ukraine.ua та проєкту Ukraїner, роботи українських фотографів Олександра Клименка та Олексія Фурмана, світлини з особистих архівів активістів Давіда Конечного, Ксенії Майзнерової, Зоряна Кіся та інших.

У Посольстві зауважили, що виставка підготовлена за підтримки мерії Праги та проводиться під патронатом мера міста Зденєка Гржіба.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей