В Одесі знайшли ще 23 розстрільні ями з останками жертв НКВД

В Одесі протягом останнього тижня знайшли ще 23 розстрільні ями з останками жертв масових репресій НКВС 1937-1941 років

Про це історик-дослідник Олександр Бабич повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

 

"На 6-му кілометрі Овідіопольського шосе (колишній спецоб'єкт НКВС) знайдено (протягом серпня – ред.) 29 розстрільних ям на всій північно-західній частині ділянки. Крім місць, де знаходяться кабелі електропостачання. Майже у кожній ямі - нашарування людських останків", - зазначив Бабич.

За його словами, після цього пошукова команда переїхала до південно-західного сектору, де виявили чимало кабелів, що ускладнює роботу пошуковцям.

Водночас, зауважив дослідник, є підстави припускати, що розстрільні ями наявні також "на території сусідньої військової частини (це підтверджено показаннями та місцезнаходженням відкритих шурфів)".

Пошукова група, до якої входить історик Бабич, лише виявляє місця таємних поховань, фіксуючи їх межі та оцінюючи приблизну кількість останків жертв НКВС. Пізніше до розкопок та ексгумацій приступлять за рішенням суду судові медики та інші спеціалісти в присутності співробітників поліції та прокуратури.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.