У Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award

На 28 Bookforum у Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award – 2021

Про це передає "Еспресо.Захід".

 

16 вересня у Львові відбулася урочиста церемонія нагородження BookForum Best Book Award 2021. Відомо, що за відзнаку цього року змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. Кращих обирали журі в чотирьох містах України: Львова, Києва, Харкова і Одеси. Книги оцінили у десяти основних номінаціях.

Зазначимо, що головну премію 28 BookForum Best Book Award 2021 отримав Євген Пшеничний за книгу "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло". Відзнаку вручили за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення. Зазначимо, що книга розповідає про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка, бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера.


Також переможцями стали:

Класична українська література – Леонід Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво "Темпора" за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих;

Сучасна українська література – Галина Крук "Хто завгодно, тільки не я", видавництво "Віват" за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності;

Іноземна література в українському перекладі – "Старша Едда" Вільяма Коллінгвуда у перекладі зі староісландської Віталія Кривоноса

Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич "Овва як бува! Абетка із історії України", видавництво "Портал";

Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук, Ірина Голодюк, Марина Старик, Наталія Соболевська збірка "Козаки правлять країною", видавництво Discursus;

Література для підлітків і Young Adult – Наталка Малетич "Леся. Мандрівний клубочок";

Non-fiction – Олександр Савчук "Юрій Шевельов. Я. Мене. Мені (і довкруги)";

Наукова література – Наталя Тихолоз "Петро Франко: Формула долі (Життєпис на тлі доби)"

Візуальна книга (зокрема арт-буки) – Пйотр Лукашевич "Об'єднання митців Artles";

Комікси та графічні романи – переможці не визначили, адже замало робіт у номінації видавці надіслали на конкурс.


Довідково. Конкурс Best Book Award 2021 – щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО "Форум видавців" за підтримки Українського культурного фонду.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.