Міжнародна рада архівів висловила солідарність українським архівістам

Міжнародна рада архівів закликає Путіна утриматись від завдавання шкоди архівам та архівістам в Україні

Міжнародна рада архівів (ICA) висловлює свою солідарність з українськими архівами та архівістами в цей непростий час. ICA закликає уряд Росії не завдавати шкоди жодним фахівцям з документальної чи культурної спадщини, які залишаються в Україні, а також утримуватися від знищення документальної та культурної спадщини відповідно до Конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.
ICA тісно співпрацює з національними архівами Польщі, Литви, Латвії та Естонії, щоб стежити за цією швидко змінюваною ситуацією та надавати необхідну допомогу колегам на місцях та охороняти архіви, які знаходяться під загрозою.
Архіви є незамінною культурною спадщиною, і їх необхідно охороняти разом із відданим персоналом, який розуміє їх важливість, організацію та використання.
 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.