Міжнародна рада архівів висловила солідарність українським архівістам

Міжнародна рада архівів закликає Путіна утриматись від завдавання шкоди архівам та архівістам в Україні

Міжнародна рада архівів (ICA) висловлює свою солідарність з українськими архівами та архівістами в цей непростий час. ICA закликає уряд Росії не завдавати шкоди жодним фахівцям з документальної чи культурної спадщини, які залишаються в Україні, а також утримуватися від знищення документальної та культурної спадщини відповідно до Конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.
ICA тісно співпрацює з національними архівами Польщі, Литви, Латвії та Естонії, щоб стежити за цією швидко змінюваною ситуацією та надавати необхідну допомогу колегам на місцях та охороняти архіви, які знаходяться під загрозою.
Архіви є незамінною культурною спадщиною, і їх необхідно охороняти разом із відданим персоналом, який розуміє їх важливість, організацію та використання.
 

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".