Вийшов фільм про підготовку CРCР Третьої світової війни

На ютубі оприлюднено документальний фільм «Апокаліпсис Сталіна. Третя світова», присвячена підготовці комуністичного нападу на США

На ютубі оприлюднено документальний фільм "Апокаліпсис Сталіна. Третя світова", присвячений підготовці комуністичного нападу на США.

 

Стрічка вийшла на каналі членкині Антивоєнного комітету Росії Юлії Латиніної, яка мешкає на Кіпрі, куди вона перебралася з Москви після того, як у 2017 році невідомі спалили її автомобіль.

Одним із творців фільму став історик Олександр Гогун, книга якого про УПА у 2014 році була вилучена з продажу в РФ, і з тих пір він там є де-факто забороненим автором. Дослідник повідомив, що робота над стрічкою розпочалася ще до початку вторгнення в Україну: "Прем'єра у розпал війни стала важким рішенням, викликаним виключно тим, що ютуб можуть заблокувати в Росії, де цей фільм, можливо, найпотрібніший. У якомусь сенсі ця стрічка розповідає про коріння агресивності нинішніх господарів Кремля".

Фільм можна переглянути за лінком.

У стрічці використані документи англійською та російською мовами, кінохроніка 1930-1950-х років, газети тих років, архівні фотодокументи, твори "мистецтва" сталінського періоду, у тому числі пісні, одна з яких присвячена атомній бомбі – текст цього твору написав Сергій Міхалков - автор гімну СРСР.

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.