Вийшов фільм про підготовку CРCР Третьої світової війни

На ютубі оприлюднено документальний фільм «Апокаліпсис Сталіна. Третя світова», присвячена підготовці комуністичного нападу на США

На ютубі оприлюднено документальний фільм "Апокаліпсис Сталіна. Третя світова", присвячений підготовці комуністичного нападу на США.

 

Стрічка вийшла на каналі членкині Антивоєнного комітету Росії Юлії Латиніної, яка мешкає на Кіпрі, куди вона перебралася з Москви після того, як у 2017 році невідомі спалили її автомобіль.

Одним із творців фільму став історик Олександр Гогун, книга якого про УПА у 2014 році була вилучена з продажу в РФ, і з тих пір він там є де-факто забороненим автором. Дослідник повідомив, що робота над стрічкою розпочалася ще до початку вторгнення в Україну: "Прем'єра у розпал війни стала важким рішенням, викликаним виключно тим, що ютуб можуть заблокувати в Росії, де цей фільм, можливо, найпотрібніший. У якомусь сенсі ця стрічка розповідає про коріння агресивності нинішніх господарів Кремля".

Фільм можна переглянути за лінком.

У стрічці використані документи англійською та російською мовами, кінохроніка 1930-1950-х років, газети тих років, архівні фотодокументи, твори "мистецтва" сталінського періоду, у тому числі пісні, одна з яких присвячена атомній бомбі – текст цього твору написав Сергій Міхалков - автор гімну СРСР.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.