Вийшов фільм про підготовку CРCР Третьої світової війни

На ютубі оприлюднено документальний фільм «Апокаліпсис Сталіна. Третя світова», присвячена підготовці комуністичного нападу на США

На ютубі оприлюднено документальний фільм "Апокаліпсис Сталіна. Третя світова", присвячений підготовці комуністичного нападу на США.

 

Стрічка вийшла на каналі членкині Антивоєнного комітету Росії Юлії Латиніної, яка мешкає на Кіпрі, куди вона перебралася з Москви після того, як у 2017 році невідомі спалили її автомобіль.

Одним із творців фільму став історик Олександр Гогун, книга якого про УПА у 2014 році була вилучена з продажу в РФ, і з тих пір він там є де-факто забороненим автором. Дослідник повідомив, що робота над стрічкою розпочалася ще до початку вторгнення в Україну: "Прем'єра у розпал війни стала важким рішенням, викликаним виключно тим, що ютуб можуть заблокувати в Росії, де цей фільм, можливо, найпотрібніший. У якомусь сенсі ця стрічка розповідає про коріння агресивності нинішніх господарів Кремля".

Фільм можна переглянути за лінком.

У стрічці використані документи англійською та російською мовами, кінохроніка 1930-1950-х років, газети тих років, архівні фотодокументи, твори "мистецтва" сталінського періоду, у тому числі пісні, одна з яких присвячена атомній бомбі – текст цього твору написав Сергій Міхалков - автор гімну СРСР.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.