У Львові відкрили виставку писанок

У львівському музеї Митрополита Андрея Шептицького відкрили виставку авторських писанок з усіх регіонів України

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Основу виставки склала колекція писанок директора музею отця Севастьяна (Дмитруха). Крім того, представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. Як волонтер він впродовж тьох днів минулого тижня на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих. 

Експозиція доповнена особистими речами підпільних священиків та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць. 

Художниця-реставраторка та арт-менеджер музею Шептицького Ірина Гірна пояснює, що експозицію виставки писанок формували так, аби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом. Вчити уроки історії треба, насамперед, для того, щоб їх не повторювати. 

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.