До Музею історії України у Другій світовій війні повернули експонати

Експонати використовували для несення варти на вулицях міста

Про це повідомляє Вечірній Київ.

 

До Музею історії України у Другій світовій війні повернули експонати — бойову техніку, яка брала участь в обороні столиці в найскладніший період.

У музеї пояснили, що експонати використовували для несення варти на вулицях міста. Для цього з п'єдесталів зняли найновіші зразки техніки, які є в експозиції. Всі вони були у відмінному стані.

"Після тривалої відсутності додому, на територію Меморіалу, повернулися наші експонати. Запитаєте, де були? Півтора місяця несли варту на вулицях Києва. Вони тримали оборону в найскладніші, найважчі дні захисту української столиці, протистояли нашестю ворожої орди. Дякуємо за службу!", — сказали у музеї.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.