Спецпроект

Польський прем'єр вважає "рускій мір" спадкоємцем ОУН та УПА

Матеуш Моравецький заявив, що Путін - ідейний нащадок УПА

11 липня під час урочистостей з нагоди дня пам'яті жертв Волинської трагедії, які відбулись у Варшаві у Волинському сквері, очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький заявив: "спадкоємцем ОУН та УПА є "рускій мір"".

Також він сказав, що не заспокоїться, поки не знайдуть усі місця поховань загиблих на Волині поляків.

На цих урочистостях були також присутні посол України у Польщі Василь Зварич, Президент Польщі Анджей Дуда, голова польського ІПН Кароль Навроцький.

 
Фото: pap/Paweł Supernak

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".