Поліція розслідує реставрацію будинку Косачів у Колодяжному

Невдалою реставрацією садиби Косачів цікавляться у поліції

Про це повідомляє сайт Волинські новини.

У 2021 році на реставрацію будинків у музеї-садибі Лесі Українки в Колодяжному (Волинь) з бюджету виділено 11 мільйонів гривень. Роботи здійснювала компанія "Житлобуд-2".

Через кілька місяців після завершення реставраційних робіт на стінах меморіальних будинків Лесі Українки з'явилися тріщини, у підлозі утворилися щілини, а фарба облущилася.

Усунення недоліків тією ж компанією не допомогло. Тріщини й надалі з'являються.

"Роботи проводилися в дуже стислі терміни і в зимовий період. А всі роботи були мокрого процесу: штукатурні роботи, малярні роботи. Є певний технологічний процес. Штукатурка перед малярними роботами повинна висохнути. А в нас не було часу, тому що договір закінчувався у грудні", – зазначила майстриня будівельної дільниці ТзОВ "Житлобуд-2" Галина Капризова.

Після чергового невдалого завершення робіт реставрацією зацікавилися в поліції. Розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 191 ККУ. Ідеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."