Точне місце поховання Дарії Гусяк залишається невідомим

12 серпня у віці 98 років померла остання зв'язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк.

Міська влада Львова запропонувала поховати її на Марсовому полі, тобто колишньому радянськьому військовому меморіалі. Це викликало заперечення з боку громадськості.  

Невдовзі міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що останнім прихистком Дарії Гусак стане Поле почесних поховань Меморіалу пам'яті героїв ОУН-УПА Личаківського кладовища. Це поле розташоване в кінці Личаківського кладовища.

Натомість, друзі Дарії Гусяк наполягають на похованні на Полі почесних поховань біля входу до Личаківського кладовища. Таке прохання підтримують багаторічний політв'язень, народний депутат України VIII скликання, син Головного командира Української Повстанської Армії генерала Романа Шухевича Юрій Шухевич, президент України (2005-2010) Віктор Ющенко та його дружина Катерина, голова Світового конгресу Українців Павло Грод, головний редактор "Історичної правди Вахтанг Кіпіані.

Поховання зв'язкової УПА Дарії Гусяк відбудеться в понеділок, 15 серпня, об 11.00.

 

" та інші.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."