На Львівщині вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича та Січових Стрільців

8 серпня на Білій горі поблизу села Підлисся Золочівського району відбулося духовно-мистецьке свято "Світло Маркіяна"

8 серпня на Білій горі поблизу села Підлисся Золочівського району відбулося духовно-мистецьке свято "Світло Маркіяна".

 

Розпочався захід із богослужіння, яку очолив священник УГКЦ Володимир Груца. Опісля - панахида та покладання квітів до могили Січових Стрільців Української Галицької армії.

На завершення відбувся концерт мистецьких  колективів Золочівського району.

Довідково

Маркіян Шашкевич - священник, належить до числа "галицьких будителів", засновник Руської трійці та ініціатор видання першого українського альманаху "Русалка Дністровая".

 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.