На Львівщині знайшли оборонну споруду часів енеоліту

На горі Лисівка у Винниках археологи віднайшли фрагмент укріплення, збудованого близько 3 тис. 500 років до нашої ери

На горі Лисівка у Винниках археологи віднайшли фрагмент укріплення, збудованого близько 3 тис. 500 років до нашої ери.
За словами наукового співробітника відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, к.і.н. Андрія Гавінського, це - найдавніше укріплене поселення доби енеоліту, віднайдене на теренах Львівщини й одне із трьох найдавніших на заході України.
Знахідка належить до лійчастої культури.
"Ми бачимо залишки дерев'яної стіни. Спершу був викопаний рів шириною 30 см. Він викопаний дуже рівно, що свідчить про наявність вже тоді спеціальних інструментів. Колоди у цьому рові вбиті поруч одна біля одної. А зовні частокіл був обліплених глиною, що ущільнювало паркан. Можемо зробити висновок, що це була міцна, неприступна огорожа заввишки близько трьох метрів", - розповів археолог.
Археологічна експедиція здійснюється спільно Інститутом українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, Історико-краєзнавчим музеєм (м. Винники), Львівським національним університетом імені Івана Франка та Інститутом археології Жешувського університету.
 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.