МВС та УІНП презентували проєкт "Герої МВС"

На сайті МВС тепер є сторінка вшанування загиблих на війні поліцейських

МВС та Інститут національної пам'яті зібрали свідоцтва українських правоохоронців про воєнні дії в Україні, щоб у майбутньому спиратися на першоджерела та не спотворити історію.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та в.о. голови Українського інституту національної пам'яті Максим Ярмистий до 200 днів повномасштабної війни презентували проєкт "Героїв МВС".

"Історії дуже цінні… дуже швидко втрачається пам'ять про те, що було день, тиждень, місяць тому. Тому ми з командою МВС зробили такий проєкт - він є на сайті, й кожен може його подивитися - Герої МВС", - сказав Монастирський під час презентації проєкту "Герої МВС".

Глава МВС додав, що в майбутньому будуть і меморіал, і музей, але для цього треба "фактично фіксувати кожну мить життя цих героїв, їх вчинки".

В.о. голови Інституту національної пам'яті Максим Ярмистий додав: "Це не просто відкриття окремого розділу, це насамперед збереження тих історій героїв МВС, які вже розповіли свою історію... Це збереження пам'яті для майбутніх поколінь та істориків, які оцінюватимуть, аналізуватимуть ці свідчення, історії, а також для журналістів, щоб у майбутньому ніхто не зміг спотворити історію, щоб ця історія була з першоджерел".

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."