АНОНС: дискусія «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію «Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України»

24 лютого ми буквально оселилися у своїх смартфонах. Пабліки Телеграм стали найоперативнішим джерелом новин про пересування російських військ, повітряні тривоги та перемоги України на фронті. Тим часом, в російських пабліках населення грунтовно готували до "спецоперації" та лякали "біолабораторіями".
Київська школа економіки запрошує 10 вересня на дискусію "Пабліки Телеграму як архів новітньої історії України". Поговоримо про обидва інформаційні фронти цієї війни.
Новий smart-інструмент TGsearch (https://landing.tgsearch.com.ua/) допомагає шукати, фільтрувати та аналізувати інформацію в Telegram. За його допомогою ми спільно дослідимо та поговоримо про:
- "Нацизм, биолаборатории и ядерная угроза": словник війни РФ в Телеграмі
- День знань в Телеграмі на вільних та окупованих територіях
- Герої в в офіційних VS народних пабліках України
Учасниками вільної дискусії будуть: наукова спільнота (викладачі Київської школи економіки), розробники цифрових інструментів (Youcontrol), новинарі (Українська Правда, hromadske, liga.net), журналісти-розслідувачі (Bihus.Info) та аналітики (Вокс Україна).
Дата і час: 10 вересня, 15.00
Місце: Київська школа економіки, вул. Шпака, 3, ICU Event Hall, 5 поверх
Тривалість: 2 години

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.