АНОНС: онлайн-марафон «Голоси боротьби»

14 жовтня Український інститут національної пам’яті у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності проведе п’ятигодинний онлайн-марафон "Голоси боротьби" до Дня захисників і захисниць України та 80-ї річниці створення Української повстанської армії

14 жовтня Український інститут національної пам'яті у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності проведе п'ятигодинний онлайн-марафон "Голоси боротьби" до Дня захисників і захисниць України та 80-ї річниці створення Української повстанської армії. 

 

Онлайн-марафон проходитиме 14 жовтня, з 13:00 до 18:00.

Його можна буде дивитися на ютуб-каналах Українського інституту національної пам'яті та Національного музею Революції Гідності, а також фейсбук-сторінках Національного музею Революції ГідностіІнформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті.

Програма події:

Відкриє марафон відеопроєкт "Нескорені".

У трьох роликах проєкту нащадки воїнів УПА генерала Миколи Арсенича, командира Василя Андрусяка та стрільця Богдана Добушовського – Василь Арсенич, Михайло Стецик та Михайло Галущак відповідно, які сьогодні боронять Україну від російської агресії на передовій, розкажуть родинну історію, про своїх предків та загалом про зв'язок із попереднім поколінням борців за українську державність і незалежність.

Усі три ролики транслюватимуться в ефірі марафону.

Також у рамках інформаційного проєкту "Голоси УПА" глядачі зможуть почути відеоспогади про звитяги та боротьбу повстанців. Кількахвилинні відео зі спогадами учасників національно-визвольної боротьби середини XX століття створені інститутом на основі розлогих відеосвідчень, записаних Центром досліджень визвольного руху.

Спеціально для марафону історики та дослідники Української повстанської армії Іван Патриляк, Марина Мірзаєва, Микола Посівнич та Леся Онишко прочитають півгодинні лекції про різні аспекти історії УПА  – від розповіді про зародження армії та її фронт у перші місяці до участі жінок у визвольній боротьбі.

А також прямо з передової російсько-української війни в ефір марафону включаться  фронтмен гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, фронтмен гурту "Юркеш" Юрій Юрченко та гурт "Веремій". 

Модеруватимуть подію співробітниця Українського інституту національної пам'яті Тетяна Бойко та дослідниця повстанських рухів, співробітниця Національного музею Революції Гідності Олеся Онишко.

Онлайн-марафон завершить 10-денну інформаційну кампанію Українського інституту національної пам'яті до 80-річчя УПА та Дня захисників і захисниць України, яка проходить під гаслом "Боролись! Боремось! Поборемо!".

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."