Радянські міліціонери заважають демонтувати пам'ятник чекістам у Миколаєві

Начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров заявив, що зараз не час зносити "пам'ятник чекістам" ані повністю, ані частково

Як повідомляє сайт Новини N, 13 жовтня у Миколаєві стався конфлікт навколо "пам'ятника чекістам", який намагалися знести представники "Народного руху".

 

У 1977 році у Миколаєві було встановлено пам'ятний знак на честь "60-річчя радянської міліції". Пам'ятник має вигляд чоловічої фігури з "будьонівкою" на голові та написами російською мовою "Бесстрашным воинам – работникам милиции, павшим в боях за Родину и при исполнении служебного долга" та "Построен в честь 60-летия Советской милиции".

Пам'ятник є місцем поклоніння для радянських міліціонерів та має неформальну назву "пам'ятник чекістам".

З 2016 року ряд громадських організацій вимагають демонтувати пам'ятний знак в рамках декомунізації. Тоді їх підтримували Український інститут національної пам'яті та обласна державна адміністрація. Однак, їм протидіють ветерани радянської міліції.

Пам'ятниий знак визнали пам'яткою історії та кульутри місцевого значення ще в радянський час (постановою Миколаївського облвиконкому № 498 від 15 вересня 1981 року). У 2016 році Миколаївська облдержадміністрація зробила подання на позбавлення цього пам'ятника статусу пам'ятки. Однак, Мінкульт попросив додаткових аргументів і пам'ятник "радянським міліціонерам" залишився у переліку пам'яток. 

13 жовтня представники "Народного руху" спробували демонтувати "будьонівку". Однак, агресивно налаштовані радянські міліціонери погрожували спалити автомобіль прихильників демонтажу.

На місце конфлікту прибув начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров. Чиновник заявив, що зараз не час зносити пам'ятник ані повністю, ані частково. Але при цьому пообіцяв зробити подання на виключення пам'ятника з реєстрів пам'яток.

– Спочатку ми пишемо заяву на Кіма (голову Миколаївської ОВА, – прим. ред.), просимо, щоб він підтримав наше звернення на Міністерство культури. Міністерство культури викреслює цю пам'ятку зі списку тих, що охороняються, і все, – пояснив алгоритм дій Любаров.




Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.