У Швеції знайшли два мечі вікінгів

Мечі були встромлені у могилу вертикально

Про це повідомляє сайт nauka.ua.

 
фото: Arkeologerna, Statens historiska museer. CC-BY.

Дослідники шведської археологічної компанії "Arkeogerna" займалися розкопками поруч з автомобільною дорогою Е18 неподалік міста Кьопінг. Там розташований великий могильник із близько сотнею захоронень, датованих 600-1000-ми роками нашої ери, тобто пізньою залізною добою та епохою вікінгів.

Нові знахідки стосуються кургану, який через 200-300 років після зведення був доповнений ще двома кам'яними гробницями. Там віднайшли кремовані кістки людей і тварин і ведмежі кігті. Всередині однієї з гробниць археологи також знайшли велику кількість скляних намистин. У двох інших — два мечі, залишені незвичайним способом приблизно 1200 років тому.

Два стародавні мечі були встромленими вертикально у землю посеред відповідних могил, що дуже нетипово. Поки що науковці не можуть однозначно відповісти, чому зброю розмістили саме так, але припускають, що це могли зробити близькі люди померлих, щоб позначити місце захоронення.

Не виключено, що це також своєрідний акт вшанування небіжчиків через можливість відвідати їхні могили й доторкнутися до їхніх мечів. Археологи сподіваються, що зможуть отримати більше інформації про похованих після вивчення їхніх кісток.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."