Національне військове кладовище розмістять на Лисій Горі

У Києві на Лисій горі збираються створити Національне військове меморіальне кладовище

27 жовтня депутати Київської міської ради ухвалили рішення розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища "Лиса Гора" Голосіївського району Києва. Орієнтовна площа меморіального кладовища становитиме 140 га. 

Таке рішення отримало критику з боку ряд громадських природозахисних організацій.

Лиса гора є регіональним ландшафтним парком у складі Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця". Там зустрічаються понад 30 рідкісних червонокнижних видів рослин та тварин. Також Лиса гора є місцем зборів для представників різних молодіжних субкультур.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."