IN MEMORIAM:помер дисидент Володимир Барсуківський

Відійшов у вічність одеський дисидент, поет Володимир Барсуківський

Про це повідомляє Дарія Гірна.

 

Володимир Барсуківський народився 13 березня 1938 року в Одесі. 1957 року закінчив Одеський технікум Міністерства промисловості продовольчих товарів УРСР за фахом "технік-технолог". Два роки працював  майстром кондитерського цеху харчокомбінату в м. Первомайськ Миколаївської області.

Писав вірші, відвідував літературну студію при газеті "Прибузький комунар". Разом з другом Олексою Різниківим дійшли думки боротися проти партійної диктатури. Юнаки виношували думку створити підпільну організацію, вели в своєму колі критичні щодо радянської дійсності розмови, писали вірші, які згодом були розцінені як антирадянські.

Написали листівку "Обращение к народу" та змогли виготовити 40 примірників. 7-10 листопада 1958 року розклеїли та розклали ці листівки в Одесі та Кіровограді. Арештували Барсуківського та Різникова майже через рік. Засуджені на 1,5 роки ув'язнення в таборах суворого режиму. 

Після звільнення брав участь у культурницькому русі шістдесятників.

Реабілітований 23 листопада 1992 року військовою прокуратурою Одеського військового округу. Проживав в Одесі

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."