Спецпроект

Померла остання на Вінничині Праведниця народів світу

28 листопада 2022 року у Вінниці померла Праведниця народів світу Валентина Михайлівна Галкіна (Станіславова)

28 листопада 2022 року у Вінниці померла Праведниця народів світу Валентина Михайлівна Галкіна (Станіславова)

У 1943-1944 років сім'я Станіславових переховувала єврейського хлопчика Арона Бронштейна. За це у 2002 році сім'ї Станіславових надали звання Праведників народів світу. Єлизавета Станіславова, мати Валентини, отримала це звання посмертно, так як її у 1943 році стратили нацисти.

 

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.