Пошкоджений ракетним ударом Золочівський замок відреставрували

Пам’ятку архітектури національного значення пошкодило вибуховою хвилею від ракети, яку збили над Золочевом 14 червня

Про це повідомляє Zahid.net.

У Золочівському замку на Львівщині відреставрували надбрамний корпус. Пам'ятку архітектури національного значення пошкодило вибуховою хвилею від ракети, яку збили над Золочевом 14 червня.

Тоді внаслідок ракетного удару вибуховою хвилею було пошкоджено підшивку даху і стелі, облущився тиньк на фасаді, пошкоджена штукатурка на площі 350 м2, пошкоджені дерев'яні рами вікон і дверей та вибито скло, порушено вузли кріплення конструктивних елементів та тимчасове покриття даху над вежею.
 

Жіноче обличчя Норильського повстання

65 років тому 26 травня розпочалося Норильське повстання політичних в’язнів ГУЛАГу. Найдовше в історії – тривало 72 дні: до 4 серпня 1953 р. Його особливістю була активна участь у ньому жінок 6-ї жіночої зони, більшість з яких – українки.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".