Київську міську владу закликають повернути вулиці Лаврській ім’я Івана Мазепи

28 грудня на сайті Київради зареєстрована петиція перейменувати вулицю Лаврську на честь гетьмана Івана Мазепи

Вулиця, на якій розташована Києво-Печерська Лавра відома з часів Русі.

Із захопленням Києва комуністами отримала назву Січневого повстання. Впродовж 1997-2007 рр. вулиця кількома рішеннями була перейменована на улицю Івана Мазепи.

Це викликало невдоволення в Російській православній церкві, яка не вважала Івана Мазепу своїм героєм попри його вагомий внесок у розбудову Лаври.

На 20 липня 2010 року був запланований візит до Києва патріарха РПЦ Кіріла. Проросійські діячі поставили перед київською владою вимогу перейменувати вулицю Івана Мазепи. Українці ж наполягали на збереженні символічної назви.

Врешті, було ухвалено компромісне рішення. Рішенням Київської міської ради від 8 липня 2010 року № 981/4419 "Про перейменування вулиці у Печерському районі міста Києва" частину вулиці Івана Мазепи (власне ту, де розташована Лавра) перейменовано на Лаврську.

28 грудня на сайті Київради була зареєстрована петиція перейменувати вулицю Лаврську на честь гетьмана Івана Мазепи. Автор петиції - Андрій Лупак.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."