АНОНС: лекція історика Тімоті Ґартона Еша «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему «From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back»

8 грудня о 17:30 Український католицький унівнрситет запрошує на лекцію відомого британського історика Тімоті Ґартона Еша на тему "From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back". Модерує зустріч професор УКУ, історик Ярослав Грицак. 

 

Час проведення: 17:30-19:00

Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, 002 ауд. 

Мова заходу: англійська (без перекладу)

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації 

Тімоті Еш – професор Європейських студій Оксфордського університету, журналіст і письменник, старший стратег Bluebay Asset Management, експерт з питань України. 

У своїх працях Тімоті Еш фокусується на дослідження Східної Європи, починаючи з періоду становлення комунізму. У роботах він звертає увагу на ті небезпеки, які постають перед Європою. 

Отримав багато нагород за свою журналістську діяльність та видані книги, в тому числі за працю "Досьє" (The File) –  автобіографічну розповідь про розслідування матеріалів його досьє Штазі після падіння Східної Німеччини.

Остання його книга "Батьківщина: особиста історія Європи" (Homelands: A Personal History of Europe) розповідає історію Європи наприкінці XX та початку XXI століть – як, вийшовши зі воєнного пекла в 1945 році, вона повільно оговтувалася і відбудовувалася, звільнялася і об'єднувалася, щоб наблизитися до ідеалу Європи "сповненої свободи і миру", — і потім похитнулася. Книга охоплює період від фінансової кризи 2008 року до війни в Україні. Її кульмінацією є терміновий заклик до громадян Європи захистити те, чого так довго досягали спільно.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."