Знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви: Господарський суд Києва призначив засідання на 8 лютого

Капітальна споруда побудована без жодних дозволів.

Про це повідомляється на сторінці Національного музею історії України у Facebook.

18 січня у Господарському суді міста Києва відбулося підготовче судове засідання у справі за позовом Національного музею історії України до релігійної громади православної церкви московського патріархату (офіційно – релігійна громада Української православної церкви "Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці"). Йдеться про так звану каплицю-МАФ, а насправді, – капітальну споруду, яку звели без жодних дозволів.

Вимоги музею як користувача земельної ділянки – зобов'язати релігійну громаду власним коштом демонтувати самочинно збудовану споруду та привести земельну ділянку у попередній стан.

Під час підготовчого судового засідання суд з'ясував обсяг позовних вимог, розглянув заяви та клопотання сторін, а також визначив обставини справи, які підлягають встановленню. Зібрано необхідні докази, зокрема, за клопотанням музею, фахівці Київського НДІ судових експертиз провели судову земельно-технічну експертизу. Вона встановила факт розміщення на території музею капітальної споруди каплиці. Експерти виміряли її площу, визначили точні координати та з'ясували розмір земельної ділянки, зайнятої спорудою. 
До участі у справі залучено третіх осіб – Міністерство культури та інформаційної політики України, а також Київську міську державну адміністрацію. Вони подали до суду заяви, в яких виклали аргументовані правові позиції та підтримали позовні вимоги музею.
Наступний судовий етап – розгляд справи по суті. Засідання заплановане на 8 лютого. 
 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."