В український прокат вийшов документальний фільм про Грицька Чубая

Документальний фільм «Чубай. Говорити знову» можна подивитися у кінотеатрах з 19 січня

В кінотеатрах Києва, Львова, Сум та Дніпра 19 січня вийшов у прокат документальний фільм про українського поета, перекладача, мистецтвознавця Грицька Чубая.

Про поета у фільмі розповідатимуть його друзі – письменники, художники, філософи, які були свідками його життя і творчості, члени родини: Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай, Василь Герасим'юк, Юрій Брилинський, Микола Рябчук, Роман Кісь, Орест Яворський, Роман Готра, Юрій Винничук, Ігор Калинець, Богдан Стельмах, Влодко Кауфман, Йосип Іванкевич, Катерина Немиря, Святослав Максимчук, Мирослав Греділь.

Ведучий докуменьного фільму - письменник і музикант Сергій Жадан. Оператор-постановник ― Роман Єленський, художник-постановник ― Олексій Хорошко, композитор ― лідер гурту "Плач Єремії", син митця Тарас Чубай. 

Грицько Чубай народився 23 січня 1949 року. Він був одним з лідерів українського літературно-мистецького андеґраунду 1960-их 1970-х та 1980-х років. Чубай видавав перший у Львові самвидавний літературно-мистецький часопису "Скриня". Його поезія побачила світ у книжках лише після його смерті: "Говорити, мовчати і говорити знову" (1990), "Плач Єремії" (1999) , "Скоромовка не для вовка" (2008) ― збірка віршів для дітей, "П'ятикнижжя" (2013).

 
.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."