У Єгипті вперше за 100 років знайшли папірус із текстами з Книги мертвих

У Єгипті за 25 кілометрів від Каїру археологи знайшли 16-метровий папірус, вік якого оцінюють у понад дві тисячі років

Про це пише видання Egypt Independent.

Папірус містився в одному із 250 саркофагів у Саккарі — стародавньому єгипетському некрополі, де розташовані численні піраміди, гробниці та майстерні бальзамування. Папірус датований приблизно 50 роком до нашої ери. 

Дослідники ще займаються перекладом тексту на папірусі. Але відомо, що він містить фрагменти зі знаменитої Книги мертвих. Це збірка урочистих релігійних текстів, які мали посприяти переходженню померлого до потойбіччя та досягненню умиротворення. Такі папіруси поміщали всередину саркофагів при похованні людини. Утім, існують різні варіації Книги мертвих, тож вивчення цього тексту може допомогти краще зрозуміти вірування стародавніх єгиптян щодо посмертного життя.

Знахідка, яка є першою подібною за століття, отримала назву папіруса Вазірі на честь Мостафи Вазірі (Mostafa Waziri), який є генеральним секретарем Вищої ради старожитностей Міністерства культури Єгипту. Її представлять для огляду у Великому єгипетському музеї після його відкриття.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."