У Польщі презентували українську виставку унікальних артоб‘єктів, створених із бронеплит

У Центрі сучасного мистецтва Замок Уяздовський у Варшаві відбулося відкриття виставки ініціативи ArtArmor

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики в Телеграмі.

ArtArmor має унікальний задум — поєднання мистецтва та війни. У рамках проєкту захисні бронепластини українських військових, пошкоджені ворожими кулями та снарядами, перетворюються на артоб'єкти. Використані бронежилети, які рятували життя воїнів, відомі українські художники перетворили на 12 унікальних витворів мистецтва з унікальною історією. Завдяки такому креативному поводженню броня вдруге врятує життя.

Кошти від продажу представлених на виставці експонатів спрямують на закупівлю нових засобів індивідуального захисту для української армії — бронежилети, шоломи, навушники, рукавички, окуляри та костюми для саперів.

Крім Польщі, виставки також планують провести і в інших містах Європи. Організатори сподіваються, що за допомогою культурних заходів, їм вдасться привернути увагу іноземців до війни в Україні та показати важливість підтримки захисників — не тільки нашої країни, але і всього цивілізованого світу.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."