Верховний суд Нідерландів поставить крапку у справі "скіфського золота" у вересні 2023 року

15 вересня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалять остаточне рішення – кому ж належить "скіфське золото"

Про це повідомили на сайті Верховного суду Нідерландів.

"У жовтні 2021 року Апеляційний суд постановив, що колекція ("скіфське золото") має бути передана Україні. Це рішення може залишитися в силі", – йдеться у повідомленні. Водночас там же зазначається, що висновок генпрокурора є лише порадою для Верховного суду, який може дослухатися до нього, а може ухвалити інше рішення.

6 лютого 2014 року у музеї Алларда Пірсона у Нідерландах відкрилася експозиція "Крим. Золотий острів в Чорному морі", присвячена готам, сарматам та скіфам. Її створили п'ять українських музеїв:

  • Музей історичних коштовностей України (філія Національного музею історії України, Київ)
  • Центральний музей Тавриди (Сімферополь)
  • Бахчисарайський історико-культурний заповідник
  • Керченський історико-археологічний заповідник
  • Національний заповідник "Херсонес Таврійський"

Виставка складалася з 584 експонатів страховою вартістю під 13 млн євро (11,4 млн євро – київська частина, 1,4 млн євро – кримська частина). Через те, що в березні 2014 року Росія захопила та анексувала Крим, в Україну повернулися лише експонати з київського музею. Речі з кримських музеїв залишися у Нідерландах.

Поки триває судова тяганина, колекція, орієнтовна вартість якої 10 млн євро, зберігається у музеї Алларда Пірсона.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."