Книжки Вахтанга Кіпіані та Едуарда Андрющенка - у топі читацьких інтересів

"Архіви КГБ. Невигадані історії" Едуарда Андрющенка та "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані потрапили у топ книжок видавництва "Vivat"

Генеральна директорка видавництва "Vivat" Юлія Орлова оприлюднила список найтиражніших книжок "Vivat".

"На фоні повномасштабної російсько-української війни наші читачі почали поглиблювати знання з історії України. Саме тому п'ять книг із десяти у нашому топі продажів за минулий рік мають історичне підґрунтя. Люди ставили запитання, шукали правду, спростовували міфи про велике радянське минуле" - напсиала Юлія Орлова.

Серед 10 книжок, які найбільше купували українці - "Архіви КГБ. Невигадані історії" Едуарда Андрющенка (8200 примірників і друкується новий наклад), "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані (9 600 примірників лише за 2022 рік)  та переклад книжки Бориса Джонсона "Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію" (13 500 примірників).

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."