IN MEMORIAM: Помер скульптор та народний художник Іван Бровді

На Закарпатті пішов з життя відомий скульптор, народний художник Іван Бровді. Йому було 84 роки

Про це повідомив міський голова Мукачева Андрій Балога, передає Укрінформ.

"Сьогодні Мукачево втратило Почесного громадянина міста, народного художника України, скульптора Івана Васильовича Бровді. Тут він створив монументальні бронзові скульптури, які є окрасою міста, - скульптурна група Кирило і Мефодій, Рік біди і випробувань, Мадонна, пам'ятники Василю Турянчику, Сажотрусу Берті-бачі, Ромові-господарнику. Це далеко неповний перелік спадку Івана Васильовича"", - зазначив Балога.

Ще одна візитівка Бровді, за якими його впізнають туристи, що приїжджають на Закарпаття, - це пам'ятник Сині та Виру, героям легенди про Синеверське озеро.

Іван Бровді був представником Закарпатської школи живопису, учень корифеїв школи Бокшая, Коцки, Манайла та Контратовича.

Іван Васильович Бровді народився 2 червня 1939 року в селі Онок Виноградівського району на Закарпатті. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Найбільших успіхів досяг у декоративно-монументальній скульптурі та станковому живописі.

Твори Івана Бровді зберігаються в українських музеях, його скульптур найбільше на Закарпатті, у місті Мукачево, де жив та творив художник. Також роботи Бровді зберігаються в приватних колекціях у Ізраїлі, США, Канаді, Німеччині, Італії, Австрії, Словаччині, Польші, Австралії та росії.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."