У Нижніх Сірогозах окупанти відкрили пам’ятник Леніну

У селищі Нижні Сірогози, що знаходися на тимчасово окупованій території Херсонщини, 24 квітня колаборанти урочисто відкрили пам’ятник Леніну.

Про це повідомляє журналіст Олег Батурін.

У Нижніх Сірогозах подію приурочили до дня народження Леніна. На "подію" зігнали учнів захоплених окупантами ліцеїв.

Привітала зібрання з цією "подією" славнозвісна "директорка" Новоолександрівської школи Олена Видра. Колаборантка прочитала вірш Твардовського "Ленин и печник". Також вірші про Леніна декламували учні 9, 10 та 11 класів. Верхньосірогозької та Нижньосірогозької шкіл. А завершили захід покладанням квітів до ніг "реанімованого" вождя.

До 27 листопада 2015 року пам'ятник Леніну в Нижніх Сірогозах стояв на площі перед Нижньосірогозьким районним будинком культури. Після демонтажу і скульптуру, і постамент перевезли до одного зі складів Нижньосірогозького "Райсількомунгоспу". 

Колаборанти розпочали підготовчі роботи по встановленню пам'ятника в середині березня цього року. Спочатку демонтували залишки постаменту пам'ятного знаку учасникам АТО, а 21 березня розпочали заливати фундамент під новий постамент.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."