Українка намагалася вивезти двохсотлітню Біблію за кордон

Через пункт пропуску "Краковець" на українсько-польському кордоні жінка намагалася вивезти кілька стародруків

Про це повідомило Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

"Під час бесіди жінка пояснила, що ці книжки з колекції її чоловіка, і що вона нібито не знала, що вони можуть становити культурну чи історичну цінність", – йдеться у повідомленні.

Однак старовинні видання в українки вилучили і відправили на експертизу.

Серед знайдених книг стародруки церковного характеру:

  • рукописна Біблія (дата написання невстановлена),
  • друкована Біблія (1823 рік),
  • "Потерянный Рай" (1897 рік),
  • "Проповіді" - автор Джеймс Фостер (1794 рік).

Вилучені на кордоні України історичні чи культурні цінності, які намагались перевозити нелегально, після експертизи передають музеям. Роблять це після відповідного судового рішення.

 
Скріншот із відео Західного регіонального управління Держприкордонслужби України

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".