«Мрія», «Дія», «Козаки»: MEGOGO запускає подкаст про історії українського дизайну

Український сервіс MEGOGO Audio запустив подкаст власного виробництва «Історії українського дизайну». У ньому йтиметься про український дизайн та людей, які зробили великий внесок у його розвиток.

Ппо це повідомила прес-служба MEGOGO.

Ведучим подкасту став дизайн-директор Spiilka design büro та артдиректор медіасервісу MEGOGO Володимир Смирнов.

"Всі теми, які ми висвітлюємо в подкасті, так чи інакше стосуються українського дизайну та еволюції української ідентичності в дизайні. Дуже цікаво, коли ти можеш провести уявну лінію від козацького бароко до сучасної "Дії" та дослідити масштабні українські проєкти, наприклад, гру "Козаки", яка вразила мене ще в дитинстві", — розповів він.

У першому епізоді "Історій українського дизайну" оповідається про життя і творчість українського художника-графіка, ілюстратора, автора перших українських державних знаків Георгія Нарбута.

Серед наступних тем: українська гельветика та продуктовий дизайн, військова айдентика та гра "Козаки", найбільший літак у світі — "Мрія" та дизайн ювелірних виробів. Також на слухачів чекатимуть історії життя та праці видатних діячів, зокрема Василя Кричевського, Володимира Побєдіна.

Послухати подкаст "Історії українського дизайну" можна абсолютно безкоштовно у мобільному додатку MEGOGO у розділі "Аудіо" на смартфонах на базі iOS та Android і в автомобілях з аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay. Проєкт також буде доступний на інших популярних подкаст-платформах.

 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.