АНОНС: Тематична зустріч до Дня героїв

Подія відбудеться 22 травня о 17:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Про це інформує Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. 

На заході гості обговорять феномен та природу героїзму в контексті сучасної російсько-української війни, значення історичної традиції вшанування пам'яті борців за незалежність та державну політику вшанування героїв.

Запрошені спікери:

Ігор Гордійчук, генерал-майор, начальник Київський військовий ліцей імені Івана Богуна;

Іван Патриляк, доктор історичних наук, капітан, заступник начальника відділу історії тактики частин, видів, родів військ (сил) Збройних Сил України Центр досліджень воєнної історії ЗСУ;

Антон Дробович, Голова Український інститут національної пам'яті, солдат Збройних Сил України;

Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру Українські студії стратегічних досліджень, молодший сержант гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади Збройних Сил України;

Андрій Ковальов, пресофіцер 112 Бригада територіальної оборони міста Києва Збройних Сил України;

Катерина Приймак, співзасновниця Жіночий Ветеранський Рух, госпітальєрка.

Модераторка:  Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам'яті.

Вхід за попередньою реєстрацією.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."