У Полтаві збудують пам'ятник Симону Петлюрі

Пам’ятники Симонові Петлюрі споруджені у Вінниці, Рівному, Польщі. Тепер встановлять і в Полтаві — місті, де народився відомий державотворець.

Про це повідомляє видання "Полтавщина".

Відповідне рішення ухвалили 30 травня під час сесії Полтавської обласної ради. Згідно з проєктом рішення, йдеться про виготовлення та встановлення в обласному центрі 3-метрового бронзового пам'ятника на честь Симона Петлюри - українському державному, військовому та політичному діячу, Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки. Для цього з бюджету Полтавщини вирішили спрямувати 4,9 мільйона гривень.

Для розміщення споруди міська влада виділила територія поруч з Обласним центром естетичного виховання учнівської молоді й вулицею імені Симона Петлюри, де раніше стояв будинок, у якому народився і провів дитинство майбутній провідник визвольного руху.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.