Вперше за сто років на Рівненщині з'явився ведмідь

Останнього ведмедя з популяції на Рівненщині застрелили у 1910 році.

Про це йдеться на сайті Район.in.ua.

На території рівненського Полісся лісівники сфотографували сліди, сході на ведмежі. Про це громаді із застереженням повідомив міський голова Вараша Олександр Мензул 24 червня. За три дні після цієї інформації науковці підтвердили – це таки ведмідь! 

За офіційними даними, останнього ведмедя з популяції на Рівненщині застрелили у 1910 році. Відтоді упродовж більш як століття про ведмедів тут було чути лише на рівні чуток. І тільки у 2021 році на території Рівненщини знову з'явився ведмідь. 

Вперше сліди ведмедя та результат його хазяйнування на місцевій пасіці помітили 24 червня у селі Озеро Каноницької громади Вараського району. А вже зранку 27 червня сліди побачили за 30 кілометрів – біля сіл Щоків та Сопачів у долині річки Стир, що досить близько до районного центру – міста Вараша. Звісти звір, як показують його сліди, пішов на південь по долині річки Стир.

Взагалі для рівненського Полісся поява ведмедя – рідкість. Популяція цих тварин тут зникла на початку 1900-х років, коли застрелили останнього з виду. 

З 2021 року ведмедів на рівненському Поліссі помічали тричі. Вперше звір зайшов у Рівненський заповідник в масив Переброди з Білорусі. Другий випадок спостереження – в колишньому Зарічненському районі біля Прип'яті. А ведмідь, який днями поламав вулики в Озері, це третій офіційний випадок на Рівненщині. 

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.