Обеліск на братській могилі в центрі Сваляви перенесуть на центральний цвинтар

Обеліск на братській могилі, що знаходиться в самому центрі Сваляви на Закарпатті, перенесуть на центральний міський цвинтар.

Про це інтернет-виданню Район.Свалява розповіли у Свалявській міській раді.

Міськрада отримала дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики України на роботи з перенесення обеліска по вулиці Головній на цвинтар по вулиці Мукачівській від Міністерства культури та інформаційної політики України. Свалявчани безпосередньо мали змогу взяти участь у опитуванні щодо зміни місця розташування поховання, і більшість проголосували "за".

"Просимо мешканців Сваляви поставитися з розумінням до тимчасових незручностей, які будуть спричинені роботами. На час перенесення обеліска територія поховання буде загороджена відповідно до вимог. По закінченню робіт комунальні служби приведуть територію до ладу. Ми також подбаємо про те, аби перепоховання відбулось з дотриманням релігійних канонів", – запевняє в. о. Свалявського міського голови Мирослава Скрипинець.

Очільниця громади також розповіла, що наразі розробляється банк ідей стосовно того, що буде на місці поховання. 

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.