Книжка автора Історичної правди про російсько-українську війну потрапила у топ-50 найкращих книжок 2023 за версією The Telegraph

Видання The Telegraph опублікувало список 50 найкращих книг року, серед яких відзначили роботу українського та американського історика Сергія Плохія The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна").

Про йе пише The Telegraph.

Англомовне видання The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна") українського й американського історика, професора кафедри української історії Гарвардського університету та лаауреата Шевченківської премії 2018 року Сергія Плохія зайняло 33-й рядок топ-50 найкращих книжок за версією The Telegraph.

"Мабуть, найбільш вичерпний опис історії, що призвела до сьогоднішньої війни в Україні, від автора книги Чорнобиль: історія трагедії", — так описали книгу Плохія укладачі рейтингу.

Перше місце в рейтингу найкращих книжок 2023 року зайняла книга France on Trial: The Case of Marshal Pétain (Франція судиться: Справа маршала Петена) Джуліана Джексона. Один з найвідоміших сучасних істориків Джуліан Джексон розповідає та аналізує один найбільш суперечливих періодів історії Франції ХХ сторіччя — рішення маршала Філіпа Петена співпрацювати з Гітлером у 1940 році, а також судовий процес над маршалом у 1945 році.

Також до списку увійшли роман канадської письменниці Сари Бернштейн Study for Obedience (Дослідження слухняності), автобіографічна книга Брітні Спірс Woman in me (Жінка в мені), біографія художника Моне — Monet The Restless Vision (Моне Неспокійне бачення) Джекі Валльшлегер, дитяча ілюстрована книга Three Little Monkeys and the Grand Hotel (Троє маленьких мавпенят і Гранд Готель) Квентіна Блейка й Емми Чічестер-Кларк та інші.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.