Книжка автора Історичної правди про російсько-українську війну потрапила у топ-50 найкращих книжок 2023 за версією The Telegraph

Видання The Telegraph опублікувало список 50 найкращих книг року, серед яких відзначили роботу українського та американського історика Сергія Плохія The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна").

Про йе пише The Telegraph.

Англомовне видання The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна") українського й американського історика, професора кафедри української історії Гарвардського університету та лаауреата Шевченківської премії 2018 року Сергія Плохія зайняло 33-й рядок топ-50 найкращих книжок за версією The Telegraph.

"Мабуть, найбільш вичерпний опис історії, що призвела до сьогоднішньої війни в Україні, від автора книги Чорнобиль: історія трагедії", — так описали книгу Плохія укладачі рейтингу.

Перше місце в рейтингу найкращих книжок 2023 року зайняла книга France on Trial: The Case of Marshal Pétain (Франція судиться: Справа маршала Петена) Джуліана Джексона. Один з найвідоміших сучасних істориків Джуліан Джексон розповідає та аналізує один найбільш суперечливих періодів історії Франції ХХ сторіччя — рішення маршала Філіпа Петена співпрацювати з Гітлером у 1940 році, а також судовий процес над маршалом у 1945 році.

Також до списку увійшли роман канадської письменниці Сари Бернштейн Study for Obedience (Дослідження слухняності), автобіографічна книга Брітні Спірс Woman in me (Жінка в мені), біографія художника Моне — Monet The Restless Vision (Моне Неспокійне бачення) Джекі Валльшлегер, дитяча ілюстрована книга Three Little Monkeys and the Grand Hotel (Троє маленьких мавпенят і Гранд Готель) Квентіна Блейка й Емми Чічестер-Кларк та інші.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.