У Львові демонтували пам'ятник радянській космонавтці

8 листопада у Львові демонтували монумент на честь радянської космонавтки Валентини Терешкової.

Про це пише Суспільне.

Пам'ятник встановили у 80-х роках минулого століття на вулиці, яка в часи СРСР була названа на честь Валентини Терешкової. Зараз колишня космонавтка — депутатка Держдуми РФ, яка підтримує війну Росії проти України.

Композиція пам'ятника складається із трьох променів-зірок та людини у скафандрі.

Пам'ятник перенесуть в Музей тоталітарних режимів "Територія терору". Відповідне рішення затвердив виконавчий комітет Львівської міської ради.

Валентина Терешкова у 1963 році стала першою жінкою-космонавткою. Вона вийшла у відкритий космос на кораблі "Восток-6". Має звання Героя СРСР. У 1970-х роках була членкинею ЦК КПРС, згодом – народною депутаткою СРСР. Має звання генерал-майора авіації у відставці.

 

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".