Збір на завершення меморіальної таблиці Івана Крип'якевича

На меморіальній таблиці будуть зображені історичні постаті, яких описував Іван Крип'якевич.

Про це повідомила Леся Крип'якевич, мисткиня, невістка історика Івана Крип'якевича.

"З ініціативи родини історика, при сприянні Фонду святого Володимира та з участю Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича Національної Академії Наук України і Бібліотеки Академії Наук ім. Василя Стефаника готується встановлення і відкриття Меморіальної таблиці на будинку, в якому працював історик та Музейно-експозиційного культурного простору з предметів кабінету історика", - йдеться у повідомленні.

Таблиця буде відлита в бронзі. На ній будуть зображені історичні постаті, яких описував Іван Крип'якевич: Король Данило, Богдан Хмельницький, Василь Стус, Степан Бандера, Митрополит Андрей Шептицький та інші визначні діячі.

Підтримати фінансово пошанування та збереження пам'яти історика України можна за реквізитами:

Регіональний Доброчинний Фонд Святого Володимира

АТ "Райффайзен Банк Аваль" м.Львів

розрахунковий рахунок:

UA 343808050000000026002216748

ЄДРПОУ 23954943

Або 4149 4993 4683 4243 - гривневий Приватбанк

Або 5168 7451 0805 7479 - доларовий рахунок в Приватбанку

При перерахунку обов'язково зазначати: Пожертва на виготовлення меморіальної таблиці І.Крип'якевича.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.