У Львові створили веб-каталог сакральної спадщини області

Львівські фахівці оцифрували і створили веб-каталог 60 храмів з картою та інформацією про них двома мовами.

Про це інформує Zaxid.net.

Храми Львівщини дослідили фахівці Інституту народознавства НАН України, Львівської національної академії мистецтв, Інституту Укрзахідпроектреставрація. З кількох сотень об'єктів вони вибрали лише 60. Але не виключають, що проект матиме продовження.

Створений каталог подає детальні описи церков, інформацію про їхніх будівничих та художників, що розписували і оздоблювали храми. У переліку – церкви зі списку світової спадщини ЮНЕСКО, найдавніші монастирі, народна дерев'яна архітектура, український модерн.

"Здавна Церква в Україні була одним з найбільших замовників і меценатів мистецтва, під її патронатом і за її запитом відбувались процеси розвитку національного мистецтва. І досі у великих і малих дерев'яних чи мурованих церквах України збереглось багато справжніх перлин мистецької спадщини, без яких сьогодні важко відтворити повну картину розвитку національної культури. У новітні часи постає надважливе завдання зберегти цю культуру", – пояснили куратори проекту.

Також про церкви Львівщини зняли короткі відеоролики.

 

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.