У Львові створили веб-каталог сакральної спадщини області

Львівські фахівці оцифрували і створили веб-каталог 60 храмів з картою та інформацією про них двома мовами.

Про це інформує Zaxid.net.

Храми Львівщини дослідили фахівці Інституту народознавства НАН України, Львівської національної академії мистецтв, Інституту Укрзахідпроектреставрація. З кількох сотень об'єктів вони вибрали лише 60. Але не виключають, що проект матиме продовження.

Створений каталог подає детальні описи церков, інформацію про їхніх будівничих та художників, що розписували і оздоблювали храми. У переліку – церкви зі списку світової спадщини ЮНЕСКО, найдавніші монастирі, народна дерев'яна архітектура, український модерн.

"Здавна Церква в Україні була одним з найбільших замовників і меценатів мистецтва, під її патронатом і за її запитом відбувались процеси розвитку національного мистецтва. І досі у великих і малих дерев'яних чи мурованих церквах України збереглось багато справжніх перлин мистецької спадщини, без яких сьогодні важко відтворити повну картину розвитку національної культури. У новітні часи постає надважливе завдання зберегти цю культуру", – пояснили куратори проекту.

Також про церкви Львівщини зняли короткі відеоролики.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.